Zemes Stunda jeb Stunda Zemei
800x600_cold_brew_ar_toniku

Zemes stunda jeb Stunda Zemei – tā ir stunda, kurā ir iespēja apstāties un padomāt vai neskrien par strauju! Tā ir stunda, kad vari ierakties zemē ar kailām rokām un sajust zemes vareno spēku. Tā ir stunda, kad vari mūsu Zemei dot atelpu no ikdienas steigas. Mūsdienu “vāveres ritenis” mūs ir ienesis neapzinātā virpulī, kad tehnoloģijas padara ikdienu vieglāku, ātrāku un ērtāku, bet arvien retāk aizdomājamies, ka nodarām pāri planētai.

Akcijas mērķis ir aktualizēt straujās klimata pārmaiņas un popularizēt elektroenerģijas taupīšanu ikdienā. Kad pēdējo reizi gāji ar kājām garāku ceļa gabalu, tā vietā, lai noīrētu skūterīti, vai taxi? Kad pēdējo riezi pacēli galvu uz augšu un ieskatījies pretimnācējam acīs? Ir sācies pavasaris, ieliec telefonu kabatā, pacel acis – ieelpo pavasari un izbaudi to pa ceļam uz nākamo vietu, kur Tev nepieciešams būt!

Pirmo reizi Zemes stunda notika Sidnejā, Austrālijā 2007. gada 31. martā, kur to aizsāka Pasaules Dabas fonds (WWF). Pēc viņu aprēķiniem, Zemes stunda samazināja Sidnejas elektroenerģijas patēriņu 2,1 — 10,2% robežās šīs stundas laikā, kas varbūt priekš lielās Sidnejas, kur mīt nepilni 5 miljoni iedzīvotāju, ir diezgan ievērojami. Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no pasaules lielākajām vides akcijām. Zemes stunda jau 15 gadus iedvesmo indivīdus, uzņēmumus un organizācijas 190 valstīs un teritorijās rīkoties klimata pārmaiņu un dabas daudzveidības samazināšanās novēršanai.

Šogad Zemes stunda 2022.gadā notiks 26.martā plkst. 20:30. Ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija akcijas laika tiek aicināti izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai iestātos par dabu un parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. Arī mēs, Caffeine, aicinām izslēgt gaismu Zemes stundā un darīsim to paši – 12 savās kafejnīcās, izslēgsim fasādes apgaismojumu. Pievienojies un iesaisties arī Tu nākotnes Pasaules veidošanā! Tev tas ir pa spēkam!

 

Autore: Sanda Andersone