Valentīna diena
Valentine2022_1080x1080

14.februāri jau izsenis dēvē par visu mīlētāju dienu jeb Svēto Valentīna dienu. Bet kā tā radusies? No kura brīža tā tiek dēvēta par visu mīlētāju dienu? Kur radās tradīcija par Valentīna dienas vēstuļu izsūtīšanu un mīlestībā atdzīšanos?

Svētā Valentīna dienas vēsture saistīta ar nemaz ne tik romantiskiem notikumiem. Tā ir leģenda, kad Romas svētais Valentīns bijis moceklis. Viņš bija ieslodzīts par kalpošanu kristiešiem, to salaulāšanu un kāzu rīkošanu laikā, kad tas bija aizliegts, jo tādejādi viņš paglābis vīrus no došanās karā. Esot ieslodzījumā, pirms sava nāvessoda, viņš uzrakstīja mīlestības vēstuli cietuma uzrauga meitai. Vēstuli parakstot ar vārdiem “Tavs Valentīns”.

Svētā Valentīna dienu sāka svinēt mūsu ēras 496.gadā par godu Romas Valentīnam kurš nomira 14. februārī 269.gadā. Šī diena tika saistīta ar mīlestību 14. un 15. gadsimtā, kad uzplauka priekšstati par galma un aizliegto mīlestību starp karaļvalstīm. Galma ļaudis sāka slepus sūtīt kartītes saviem izredzētajiem, kuras mūsdienās ir vienas no Valentīna dienas simboliem.

Valentīna dienu svin visā pasaulē, bet jāsaka, ka nevienā valstī 14. februāris nav oficiāla svētku diena.

Pirmie oficiālie svinētāji bijuši 19. gadsimta Anglijas iedzīvotāji. Tikai pēc tam, 20. un 21.gadsimtā šīs dienas svinēšana izplatījusies visā pasaulē. Lai arī katrā valstī Valentīna dienas svinēšana atšķiras, kas ir nemainīgi, tie ir šīs dienas simboli. Tā ir sarkanā krāsa, balonu sirdis, šokolāde, mīkstās rotaļlietas, ziedi un Valentīna dienas kartītes.

Ir forši svinēt mīlestību, palutināt savu mīļoto vai tuvākos draugus, un tāpēc arī mēs esam sagatavojuši īpašu sveicienu svētkos. Visu nedēļu, no 7. līdz 13. februārim, pērkot jebkuru kafiju, saņem Valentīna dienas kartīti, kuru 14.februārī, Valentīna dienā, varēsi uzdāvināt kādam sev tuvam cilvēkam un viņš, šo kartīti varēs apmainīt pret bezmaksas Amore Latte.

Svinēsim mīlestību ne tikai 14. februārī, bet katru dienu! Tiekamies uz mīlestības pilnu kafijas krūzi!

Tavs Caffeine