Kā jaunajā gadā nepazaudēt savas apņemšanās?
hero-2

Lielākoties gada izskaņā mēs atskatāmies uz aizejošo gadu un plānojam nākamo. Uzstādām sev mērķus un plānus, būt veselīgāki, būt laimīgāki, vairāk sportot, vairāk tikties ar ģimeni un draugiem, mazāk strādāt vai tieši otrādi, bet visbiežāk šīs apņemšanās un gribasspēks pazūd dažas dienas pēc 1.janvāra. Kas tad ir tā atslēga, kā visu gadu turēties pie tā ko paši sev esam apsolījuši?

Mums šķiet, ka ir svarīgi savus mērķus un apņemšanās sākt maziem soļiem. Ir forši, apsolīt sev, ka visu gadu ēdīsim veselīgi, lai uzlabotu veselību un pašsajūtu, bet to izdarīt nav viegli. Taču, ja uzreiz nesanāk, tad seko vilšanās sajūta, kuras varā gribas atmest ar roku.

Vajadzētu sākt ar maziem solīšiem. Piemēram, ja apņemšanās ir bijusi veselīga ēšana, tad sākt ar vienu veselīgo ēdienreizi dienā. Tas jau būtu viegli sasniedzams mērķis. Svarīgi ir pašiem priecāties arī par šo mazo mērķu sasniegšanu. Ja lielais mērķis ir nomest piecus liekos kilogramus un sportot regulāri, tad mazais mērķis varētu būt aiziet uz sporta zāli vienu reizi nedēļā. Šī viena reize noteikti radīs prieku un lepnumu, kas liks saņemties un aiziet otro reizi. Un atkal, mazais mērķis būs sasniegts, kurš aizvedīs pie sasniegta lielā mērķa. Ja lielais mērķis ir bijis biežāk lasīt grāmatas, tad mazais varētu būt lasīt vienu stundu dienā un mēs esam pārliecināti, ka grāmata ievilks savā valstībā, un būs viegli sasniegt arī lielo mērķi.

Nav viegli uzsākt jaunas lietas, bet kad maziem soļiem uzsākam, gandarījuma sajūta ir neaprakstāma. Tāpēc galvenais, ko mēs novēlām ir katra lielā mērķa virzienā atrast vairākus mazos, kurus būs viegli sasniegt un, tad arī lielais mērķis pietuvosies nemanāmi un tiks sasniegts!