Piparkūkas pārņem Caffeine
CAFFEINE_ziemassvetki_studija-05175 copy

Īsti kafijas mīļotāji gaida ziemas sezonu, jo tas nozīmē tikai vienu – Gingerbread Cappuccino atgriežas kafejnīcās. Šī kafija neatstāj vienaldzīgu nevienu visā pasaulē, bet kas tad patiesībā ir piparkūka un kāda ir bijusi tās vēsture?

Patiesībā piparkūkām, ir bijis piešķirts nepareizs cepuma nosaukums, jo tā nekad nav bijusi kūka, bet nosaukumā tā ir minēta. Vārds cēlies no senfranču gigembras, kas apzīmē ingvera pārtiku. Mūki gatavoja piparkūkas, lai pabarotu izsalkušos un sniegtu reliģiskas mācības, kā arī dekorētu.

Izsmalcinātākās un greznākās piparkūkas kļuva izplatītas karaļa galmos. Valstu vadītāji tās izmantoja pašreklāmai, izplatot cepumus, kā apzīmogotas dāvanas ar viņu pašu attēliem. Maiznieki, kokgriezēji un gleznotāji Nirnbergā radīja greznas piparkūku figūras un celtnes. Vēlāk kāds mākslinieks tos bagātajiem saimniekiem izgreznoja ar glazūru un īsta zelta pārslām. Kamēr ģildes dalībnieki piparkūkas varēja gatavot visu gadu, citiem, pat mājas maizniekiem, šī privilēģija bija tikai Ziemassvētkos un Lieldienās.

Iedzīvotāji izbaudīja greznās piparkūku formas, pērkot tās gadatirgos un dāvinot kā mīlestības zīmi. Daudzi uzskatīja, ka piparkūkas noteiktās formās ir apburtas. Tie, kas meklēja biedrus vai cerēja atvairīt ļauno,  ēda sirds formas piparkūkas. Piparkūkas zaķīšu formā palielināja auglību. Jaunas, neprecētas sievietes ēda vīrieša formas piparkūkas, ko sauca par “vīriem”, cerot piesaistīt mīlestību.

Jebkurā gadījumā, piparkūkas bija un ir prieka, mīlestības un garšu avots, tāpēc Ziemassvētku laiks nav iedomājams bez tām. Šogad mēs esam spēruši soli  tālāk piparkūku pasaulē un sagatavojuši  piparkūku siera kūku, jo piparkūkas, tāpat kā mīlestības, nekad nevar būt par daudz!

 

Tiekamies Tavā mīļākajā Caffeine kafejnīcā un mēs tev palīdzēsim iegrimt piparkūku valstībā!

Jūs varat pievienot maksājuma karti atverot “Iestatījumi” -> “Manas maksājuma kartes. Ja Jūs nevarat atrast šo sadaļu, pārliecinieties, ka esat veicis Mobilās aplikācijas atjauninājumu. Pārliecinieties, ka Jūsu internetbankas iestatījumos ir dota atļauja veikt maksājumus internetā ar šo karti.

Lojalitātes kartes unikālais numurs tiek ģenerēts un piešķirts, līdz ko Jūs pievienojaties Mobilai aplikācijai.

Katru gadu Caffeine uzkrājums par iepriekšējo kalendāro gadu tiek dzēsts 1.jūlijā. Vairāk https://www.caffeine.lv/lojalitate

Mēs varam nosūtīt tiešā mārketinga paziņojumus tikai tiem Mobilās aplikācijas lietotājiem, kuri devuši savu piekrišanu. To var izdarīt sadaļā “Iestatījumi” -> “Paziņojumi”. Piekrišanu var atcelt jebkurā laikā, mainot iestatījumus savā Mobilās aplikācijas kontā. Papildus visu informāciju par Caffeine mobilās lojalitātes aplikācijas un lojalitātes kartes programmas noteikumiem var iepazīties https://www.caffeine.lv/lojalitate , CAFFEINE sociālajos tīklos un mūsu kafejnīcās.

Karti var nebūt iespējams pievienot noteiktā interneta pirkumu apmaksas limita vai noteiktā dienas limita dēļ. Šos ierobežojumu iestatījumus jāpārbauda interneta bankā. Tāpat, pārliecinieties, ka esat pareizi ievadījis maksājuma kartes datus. Pārliecinieties, ka Jūsu internetbankas iestatījumos ir dota atļauja veikt maksājumus internetā ar šo karti.

Pārliecinieties, vai sadaļā “Iestatījumi” -> “Maksājuma uzstādījumi ” esat atlasījis “Izmantot maksājuma karti”. Turklāt, pārbaudiet, vai pievienotajā maksājuma kartē ir pietiekami daudz naudas, lai pabeigtu pirkumu. Ņemiet vērā, ka dienas laikā atļauts veikt ne vairāk kā 10 transakcijas no vienas kartes. Tas nozīmē, ka diennakts laikā varat caur Caffeine LV aplikāciju ar savu bankas karti norēķināties 10 reizes.

Ja pievienosiet vairāk nekā vienu maksājuma karti, tad ar nosaukumu palīdzību būs vieglāk atdalīt izvēloties maksājumu. Šī ir darbība drošības nolūkos.

Pārliecinieties, vai sadaļā “Iestatījumi” -> “Maksājumu iestatījumi” esat atlasījis “Izmantot Caffeine uzkrājumu”. Aktivizējot šo funkcionalitāti, barista pie kases redzēs jūsu Caffeine uzkrājuma atlikumu un par kafiju varēsiet norēķināties ar Caffeine uzkrājumu. Ja vēlaties izmantot savu dāvanu karti, atcerēties to pirms pirkuma aktivizēt, izvēloties dāvanu karti no izvēlnes pirmajā lapā un nospiežot pogu “Aktivizēt”.

Dāvanu kupons ir derīgs 90 dienas no iegādes brīža. Pēc tam kupons tiek neatgriezeniski dzēsts. Dāvanu kupons (5, 10, 20 Eur) jāaktivizē 90 dienu laikā, lai to pievienotu savam Caffeine uzkrājumam. Ja kupons šajā periodā netiks aktivizēts, tas tiks neatgriezeniski dzēsts. Kad kupons ir aktivizēts un pievienots Caffeine uzkrājumam, arī uz kuponiem attiecas Caffeine mobilās lojalitātes aplikācijas un lojalitātes kartes programmas noteikumi.

Gan kupona sūtītājam, gan saņēmējam ir jābūt Caffeine aplikācijai, un viņu tālruņu numuri ir jāsaglabā mobilās aplikācijas sadaļā “Iestatījumi” -> “Mans profils” . Pārliecinieties, ka saņēmējam ir Mobilās aplikācijas jaunākā versija.

Atsūtiet savu jautājumu un Lojalitātes kartes numuru (to atradīsiet sadaļā “Maks”, zem svītrkoda) uz e-pastu info@caffeine.lv

Šobrīd tehnisku iemeslu dēļ nav iespējams reģistrēties vai ielogoties, izmantojot Facebook. Aicinām Jūs izmantot citus autentifikācijas veidus.