Pārvērt savu kafijas atkarību karjerā
92E75044-6FB4-491C-8157-5766A2B7BC25-2_2048x2048

Ja tu mīli kafiju tikpat ļoti cik mēs, tad noteikti esi iedomājies kā būtu, ja tava ikdiena būtu saistīta ar kafiju. Mēs gribam tevi iedrošināt un teikt, ka tā būtu lieliska ikdiena. Kafijas pagatavošana nav vienīgais darbs, kas saistīts ar kafiju. Kafijas pasaulē ir daudz un dažādu profesiju, bet svarīgākās noteikti ir kafijas audzētājs, kafijas iepircējas, kafijas grauzdētājs, kafijas piegādātājs.

Bet kā tad sākt savu ceļu kafijas pasaulē?

Visvieglāk atveramās durvis uz kafijas pasauli ir kļūstot par baristu. Tu iemācīsies ātri un daudz par kafijas vēsturi, kafijas pupiņām un to garšu niansēm, kā arī apgūsi iemaņas, kā profesionāli pagatavot kafiju un to pasniegt.

Nākamais solis brīdī, kad pamata zināšanas pārzini kā savus piecus pirkstus, būs atkarīgs no tā cik gatavs esi uzņemties iniciatīvu un mācīties papildus. Ir daudz organizācijas, kuras piedāvā dažādas padziļinātas apmācības kafijas pasaulē. Viena no populārākajām ir Speciality Coffee Assocation (SCA). Pabeidzot šo apmācību tu saņemsi sertifikātu par savām zināšanām.

Viena lieta, kas jāatceras – nevajag koncentrēties tikai uz teoriju. Ir ļoti svarīgi apgūt to visu arī praksē. Trenēt roku, lai Latte Art izdodas arvien izcilāks.

Vēl iegūt pieredzi par kafijas pasauli vari kafijas festivālos. Mums tuvākie notiek Viļņā Februāra vidū vai Tallinā Septembra sākumā. Šīs ir vietas, kur satiekas Baltijas kafijas kopiena un vieta, kur koncentrēti var uzzināt visu jaunāko kafijā. Lieliska vieta “networkingam” satikt nozares speciālistus un uzņēmumu pārstāvjus.

Paturi prātā šos četrus punktus:

  1. Iegūsti spēcīgu pamatu un zināšanas;
  2. Satiecies ar citiem nozares pārstāvjiem;
  3. Izaicini pats sevi;
  4. Tici, ka iederēsies.

Spēcīgu pamatu kafijas pasaulē vari iegūt pie mums, Caffeine, tāpēc piesakies pie mums darbā. Mēs visu iemācīsim!