Zero waste: dzīvesstils nākotnei
kafijas_pupinas_02

Lietas lieki nesarežģījot – zero waste ir dzīvesveids, kura mērķis ir neradīt atkritumus, kas nonāktu izgāztuvē. Ikdienas dzīvē par pamatu tiek izmantota 5 R burtu piramīda: Refuse, Reduce, Reuse, Rot, Recycle (atsakies, samazini, izmanto atkārtoti, kompostē, pārstrādā).

Par trendu jaunais dzīvesveids kļuvis tieši tādēļ, ka cilvēki arvien vairāk ievēro, kā viņu ikdienas izvēles ietekmē dabu. Globālā sasilšana un atkritumu kalni ir reāli un pamanāmi. Izvēloties produktus, kas draudzīgāki dabai, tiek rosināta attīstība šajā virzienā. Redzot pieprasījumu arī Caffeine sāk mainīt paradumus un radīt produktus, kurus patērētājs vēlas, līdz ar to arī lielie uzņēmumi kļūst zaļāki.

Aktuālie trendi

#Šobrīd aktuālākā tēma – sejas maskas. Izvēlies auduma sejas masku, ko izmazgājot vari lietot vairākkārt. Draudzīgāk ne tikai dabai, bet arī maciņam.

#Dzīvnieku valsts produktu samazināšana uzturā kļūst arvien aktuālāka. Industriālā lopkopība ir viens no lielākajiem gaisa piesārņotājiem, tādēļ gaļas un piena produktu izmantošanas samazināšanai ir nozīmīga loma dabai draudzīgā dzīvesveidā. Arī Caffeine savā sortimentā piedāvā plašas augu valsts piena alternatīvas. 

#Daudz uzmanības tiek pievērsts ēdiena atkritumiem. Svarīgi plānot un sagādāt tieši tik pārtikas, cik nepieciešams, lai pārpalikumi nebūtu jāmet ārā.

#Gandrīz katram ir gadījies saņemt jubilejā dāvanu, ko īsti negribējās. Dāvinātājs noteikti vēlējies iepriecināt, bet nav trāpījis mērķī, un nu jāliek tas zilonis plauktiņā un regulāri no tā jāslauka putekļi. Lai šādu situāciju nebūtu, svarīgi gan draugus, gan ģimeni informēt par savām vēlmēm un palūgt, lai nedāvina mazus nieciņus, jo arī bez tiem svētki būs skaisti. Piemēram, lūdz, lai tavā vārdā noziedo kādam konkrētam labdarības projektam.

#Labus darbus dāvināt ir visvērtīgāk un parasti arī vislētāk. Piemēram, izpalīdzi ar kādu ikdienas darbu, kas būtiski atvieglos tuvinieka vai svešinieka dienu.

#Šobrīd daļā kafejnīcu vai restorānā ir iespēja bez maksas uzpildīt savu ūdens pudeli, lai izvairītos no plastmasas pudeļu patēriņa. Izvēlies ikdienai uzsildāmu ūdens pudeli un palīdzi dabai elpot. Caffeine savās tirdzniecības vietās saviem klientiem piedāvā ūdens krānu no kura ērti vari papildināt savus dzeramā ūdens krājumus.

Padari šo pavasari par labo darbu darīšanas sākumu, lai vēlāk tas kļūtu par ikdienu!