Parakstot memorandu, Caffeine apņemas organizēt dabai un klimatam draudzīgus pasākumus
MicrosoftTeams-image (56)

Rūpēs par ietekmi uz vidi un apliecinot ilgtspējas jautājumu nozīmīgumu uzņēmumā 28. augustā Caffeine (SIA “Reitan Convenience Latvia”) noslēdza labas gribas memorandu par dabai un klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanu. Memorands ir Latvijas Dabas fonda kampaņas “Ballīšu zvērs. Pret paša gribu” viens no būtiskākajiem elementiem, kas mudina sabiedrību un uzņēmumus domāt par savu ietekmi uz vidi.

“Caffeine darbības principi jau vairākus gadus ir cieši saistīti ar vides un klimata aizsardzību, atbildīgu patēriņu un ilgtspējas filosofiju. Lēmums pievienoties šai iniciatīvai un parakstīt memorandu ir loģisks turpinājums mūsu centieniem mazināt ietekmi uz vidi un sargāt dabu. Ar lielāko prieku ņemsim vērā pasākumu organizēšanas ieteikumus, kas apkopoti Latvijas Dabas fonda izstrādātajā rokasgrāmatā,” stāsta SIA “Reitan Convenience Latvia” valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Memoranda parakstīšana ir simbolisks žests, apliecinot izpratni par dabas daudzveidības un klimata krīzi, kā arī par cilvēku paradumu maiņu atbildīgākā attieksmē un rīcībā pret dabas aizsardzību. Rūpējoties par vidi, jau tiek strādāts pie pirmā bioreģiona izveides, jo viens no bioreģiona pamatprincipiem ir atkritumu mazināšana un resursu apritīgums.

Latvijas Dabas fonds projekta “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” ietvaros ir sagatavojis rokasgrāmatu un praktiskus ieteikumus dabai un klimatam draudzīgu pasākumu organizēšanā tādās jomās kā ēdināšana, atkritumi, enerģija un ūdens, transports un vieta. Rokasgrāmata pieejama šeit: https://climategame.eu/greener-festival/.

Labas gribas memorandu jau parakstījusi Rīgas dome, sarunu festivāls “Lampa”, festivāls “Laba daba”, organizācija “Mammaiuntetiem.lv”. Cēsu novada dome un citi.