Caffeine turpmāk izmantos tikai ekoloģiski audzētas kafijas pupiņas
20180122-4A1A0952

Apzinoties, ka kafijas audzēšana no ekoloģiskām izejvielām ir vērtīgs pienesums apkārtējās vides saglabāšanai, Caffeine no 2022. gada 15. jūnija kļūs par vienīgo kafejnīcu ķēdi Baltijas valstīs, kas savu kafiju gatavos tikai no ekoloģiski audzētām kafijas pupiņām.

Jaunās kafijas pupiņas tiks audzētas ar videi draudzīgām metodēm tikai kafijas saimniecībās, kurām ir piešķirts organiskas kafijas audzēšanas sertifikāts. To augsne tiks bagātināta tikai ar bioloģisku mēslojumu, piemēram, pupiņu mizām, kompostu no mīkstuma, kas palicis pāri pēc pupiņu izņemšanas, un citām. Šāda pieeja nodrošinās ne tikai kvalitatīvākas kafijas pupiņas, bet arī ļauj saudzēt vidi pašās pupiņu audzēšanas vietās.

Komentējot pāreju uz organiskajām kafijas pupiņām, Caffeine mātesuzņēmuma Reitan Convenience valdes priekšsēdētāja Mariete Kristensone uzsver:

“Mūsu ieskatā ilgtspēja ir mūsdienīga uzņēmuma vadošais motīvs. Ņemot vērā sabiedrības pieprasījumu un uzņemoties atbildību pret mūsu klientiem, mēs esam apņēmušies arī turpmāk virzīt mūsu uzņēmējdarbību ekoloģiskā un ilgtspējīgā virzienā. Mēs esam apņēmības pilni izmantot mūsu dziļi iestrādātās uzņēmuma vērtības, lai mainītu pieeju soli pa solim un kļūtu arvien atbildīgāki pret dabas resursiem.”

“Mēs, Caffeine, esam gatavi uzsākt un vadīt inovācijas, kas palīdzēs padarīt ilgtspējību par mūsu ikdienu arī Latvijā. Pāreja uz ekoloģisku kafiju un produktu izmantošanu, kas ražoti no atjaunojamām izejvielām, ir nozīmīgs solis ceļā uz ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku kafijas tirgu,” norāda Caffeine valdes priekšsēdētāja Dace Dovidena.

Pāreja uz organiski audzētu kafiju ir vēl viens solis ceļā uz Caffeine kā ekoloģiski atbildīgu un ilgtspējīgu uzņēmumu. Šīs ambīcijas nopietnus apgriezienus uzņēma 2020. gadā, kad Caffeine atteicās no plastmasas iepakojumu, ēšanas piederumu un salmiņu izmantošanas un plastmasas krūzīšu vietā sāka lietot dabiskas, 100% pārstrādājamas līdzi ņemamās papīra krūzes. Šīs krūzes tiek ražotas no papīra, kas savukārt tiek iegūts no Somijas kokiem, kas auguši ilgtspējīgi apsaimniekotos mežos. Vēl viens būtisks solis uz plastmasas lietojuma samazināšanu bija uzņēmuma lēmums visās Caffeine kafejnīcās Latvijā ieviest bezmaksas dzeramā ūdens uzpildes punktus, lai mazinātu plastmasas ūdens pudeļu patēriņu.