Madara ir Chief barista jeb kafejnīcas vadītāja

Tērbatas ielas Caffeine, kur ar savu nepārtraukto enerģiju uzlādē savu baristu komandu un klientus. Madaru aizrauj un gandarījumu sniedz ātrums, temps un laimīgi klienti. Baristas apgalvo, ka Madara ir kā raķete, kura spēj lieliski vadīt savu komandu, tajā pašā laikā gatavot kafiju un sagaidīt ar platu smaidu visus kafijas baudītājus. Ja Madara būtu kafija viņa būtu espresso.

  1. Cik sen jau Tu esi daļa no Caffeine?

 Esmu daļa no Caffeine kopš 2020.gada oktobra.

  1. Kā Tu nonāci Caffeine?

Jau pirms sāku strādāt šajā uzņēmumā, pazinu vairākus cilvēkus, kuri tajā strādāja un raisīja manī interesi par kafiju. Kad no Ventspils pārvācos uz Rīgu, jau galvā biju ieņēmusi, ka šī ir tā vieta, kur vēlos strādāt. Kaut sanāca arī pameklēt un pastrādāt citās vietās, tieši caur paziņām pie manis nāca šī iespēja un es to pieņēmu. 🙂

  1. Kas Tev visvairāk patīk savā darbā?

Ja kādam šķistu, ka baristas darbs ir tikai kafiju taisīšana, tad es noteikti iebilstu un teiktu, ka šajā vienā cilvēkā aiz bāra apvienojas tik daudz īpašību un iemaņu, kuras jāprot. Es teiktu, ka šī darba vieta man ir iemācījusi pacietību un iecietību pret visdažādākajiem cilvēkiem un audzinājusi manu raksturu, pilnveidojot kā personību.

Es esmu ekstraverts, tādēļ man patīk būt cilvēkos, un lielāko daļu no darba stundām aiz bāra, es tiešām izbaudu klientu apkalpošanu. Bez tā, nekad neiedomājos, ka adrenalīna sajūtu var gūt arī no tā, cik daudz cilvēku lielā tempā tu spēj apkalpot. Tādos brīžos jūtos kā raķete.

  1. Kāda kafija Tu būtu?

Es noteikti būtu flat white – ar nedaudz ņiprāku raksturu kā citas kafijas, tomēr viss ir balansā.

  1. Kura ir Tava mīļākā kafija?

Strādājot Caffeine jau kādu laiku, man ir bijusi iespēja izmēģināt tik daudz kombināciju, tomēr atgriežos pie klasikas – melna kafija ar auzu pienu. 🙂 Kā dzeru to mājās, tā arī darbā rīta stundās, protams, ja ir iespēja starp klientiem to vēl nobaudīt siltu, hihi.

  1. Kādas ir uzņēmuma stiprās puses?

Šis uzņēmums dod iespēju gūt savu pirmo darba pieredzi, kas ir ļoti pozitīvi un pretimnākoši jebkuram, kurš vēlas attīstīt savas profesionālās iemaņas, kā arī tiek dotas dažādas izaugsmes iespējas.

  1. Kādas ir īpašības, kurām būtu jāpiemīt, lai strādātu šajā uzņēmumā?

 Noteikti jāspēj savākties stresa situācijās, bet tas viss nāk ar laiku, pierodot pie slodzes. Jābūt arī labai taktiskajai domāšanai un spējai vekt vairākus uzdevumus vienlaicīgi, lai kvalitatīvi un ātri spētu apkalpot klientus un paralēli veikt citus uzdevumus.

  1. Kura no uzņēmuma vērtībām Tev ir vistuvākā?

“Mēs runājam viens ar otru nevis viens par otru”. Kā jaunā chief barista aizvien vairāk saprotu, cik svarīga ir savstarpējā komunikācija un cieņa komandā. Pat vismazākie darbi vai labi vārdi palīdz mums vienai otru motivēt un uzturēt kafejnīcu vislabākajā formā.

  1. Kā Tu pavadi savu brīvo laiku?

Atbildot uz darba sms – joks 🙂 Mana aizraušānās ir mūzika un māksla, kultūra kopumā. Man iekšējo mieru un laimi rada dažādu koncertu, izrāžu, mākslas galeriju u.c. kultūras pasākumu apmeklēšana. Kad sanāk laiks – apgūstu dažādus mūzikas instrumentus, dziedu un rakstu mūziku.

  1. Ko Tu novēlētu Caffeine dzimšanas dienā?

Caffeine dzimšanas dienā es novēlu tam nepazaudēt savu kafijas bāra specifiku un unikalitāti, īpaši tagad, kad uzņēmums atrodas daudz lielākā biznesa ritenī kā Reitan Convenience Latvia.